2023 Diyabet Şenliği

Dünya Diyabet Günü nedeniyle Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bölümü ve Çorum Belediyesi işbirliğiyle Hitit Üniversitesi Erol Olçok EAH  Çocuk Endokrinolojisi Kliniğinde takipli diyabetli çocuklar için “Diyabet Şenliği” etkinliği düzenlendi.

Programa Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşkın, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özgür Yağan, Çorum İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Arif Pilgir, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Demirbaş ve T.C.S.B. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Kliniğinde takipli diyabetli hastalar ve aileleri katıldı.

Hitit Üniversitesi Müzik kulübünün canlı performansı eşliğinde hep birlikte yenen akşam yemeği ile başlayan programda Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Havva Nur Peltek Kendirci, Prof. Dr. Özgür Yağan, Prof. Dr. Nurcan Baykam ve Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim AŞKIN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Diyabetli çocukların Diyabet Andını okumasının ardından yapılan animasyon programı ve kukla gösterileri ile çocuklar doyasıya eğlendi.

Hep birlikte pasta kesilmesi sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.HIZLI ERİŞİM

Twitter instagram Facebook